Son-Rise: Filozofia
 

Son-Rise je konkrétna terapia pre autistické deti a dospelých, s konkrétnymi postupmi a metódami. Predsa však, aby ju človek mohol robiť, potrebuje istým spôsobom myslieť. Techniky Son-Rise by boli ničím, keby za nimi nebol človek, ktorý vie, čo robí. Asi to platí pre všetky terapie, avšak pre Son-Rise je obzvlášť kľúčové, ako robíme veci, nielen to, že ich robíme - tri najdôležitejšie veci pre Son-Rise sú: postoje, postoje a postoje.

Preto som sa rozhodol v tejto časti našich stránok uverejňovať články, úryvky a iné texty, ktoré sú viac či menej o filozofii, ktorá je za terapiou Son-Rise. Takto si môžete overiť, že nejde o sektárske myslenie :-), ale hlavne si tu budete môcť prečítať mnohé, verím že zaujímavé, veci. Texty však nebudú o samotnej terapii, skôr o životnej filozofii, ktorú vytvoril Bears Kaufman s manželkou Samahriou, ktorú nazval Proces voľby (The Option Process) a ktorá je základom nielen terapie Son-Rise, ale aj mnohých kurzov či workshopov pre dospelých, ktoré vedú v Inštitúte voľby (The Option Institute), Massachussets, USA.

 
  Názov Popis Autor / zdroj Zverejnené tu Text
Rodičovstvo so zámerom Článok o rodičovstve, s úplne iným pohľadom na veci, nad ktorými sa bežne vôbec nezamyslíme. Pozor - ak nechcete byť konfrontovaní s radikálnymi myšlienkami, nečítajte :-). Barry Neil Kaufman
Časopis "Mothering"
22. jún 1997
21. 5. 2007 Slovenský preklad
Anglický originál