Fund Raising

Malovanie tricka Jeden môj kamarát tvrdí, že to najlepšie v živote dostane človek zadarmo (napríklad hemoroidy). Son-Rise každopádne do tejto kategórie nepatrí: kurz StartUp, na ktorý sa nám podarilo zohnať prostriedky, nás stál asi 90 000,- Sk (víza, cestovné a pod. nepočítajúc).

Son-Rise je unikátna terapia, ktorú založili manželia Kaufmanovci (USA). Je založená na úplnej akceptácii dieťaťa aj s jeho "divnými" správaniami a na úplnej a nepodmienenej láske k dieťaťu. Špeciálnym prístupom k autistickému dieťaťu a intenzívnym celodenným programom po dobu niekoľkých rokov, ktorý vedú rodičia a dobrovoľníci, je možné dieťa vyviesť z jeho "autistického" sveta a ponúknuť mu svet náš.

Vyroba hrncekov Samotný kurz SonRise Start-Up, ktorý sme absolvovali v januári 2004, stojí jedného človeka 1250 $. Dosť. My sme (ako chudobní Slováci) dostali zľavu, resp. zohnali nám sponzora, takže za nás dvoch plus prekladateľku sme zaplatili spolu "iba" 2350 $. Dosť. Keďže toľko sme nemali, a rozhodli sme sa, že peniaze sú to posledné, čo nám v Son-Rise zabráni, rozhodli sme sa ich zarobiť.

Sitie vankusikov Moja časť zárobku pozostáva z práce popri práci na úplne inom (ale tiež skvelom) projekte na zapojení občanov do tvorby vízie parku v Rusovciach - pozrite prosím na stránku Rusovský park. A Megina časť zárobku bola o tom, že vyrábala vecičky: vankúšiky, hrnčíčky, maľovala tričká. Tieto veci sme charitatívne predávali (pardón, my sme ich darovali ako výraz vďaky za to, že nás ľudia podporili – človek nikdy nevie).

Este jedno tricko"Predaj" sme zahájili na internete zverejnením týchto stránok. Odozva bola nečakaná - po dvoch týždňoch sme boli nútení pozastaviť "predaj" tričiek a vankúšikov, aby nám zostalo niečo aj na fyzický "predaj" v Cirkvi Bratskej, ktorú pravidelne a radi navštevujeme. Tento "oficiálny" predaj prebehol 23.11.2003 opäť s neuveriteľným úspechom: nič, čo sme priniesli, sme si neodniesli domov! Nestíhali sme si s ľuďmi prehodiť ani pár slov... bolo to veľmi rýchle a akčné.

Ako sme teda dopadli: spolu sme predali vecičky za 68 014,- Sk, čo predstavuje čistý zisk 56 360,- Sk (po odrátaní nákladov na výrobu). Navyše sa našli ľudia, ktorí nás podporili bez nároku na odmenu. Všetkým, ktorí nás podporili,  

ĎAKUJEME

V tomto momente máme spolu dosť na absolvovanie kurzu aj na zariadenie herne.

Ak vás zaujíma, aké vecičky Megi vyrábala, pozrite sa sem: Tričká, Vankúšiky, Hrnčeky.

Ďakujeme teda ešte raz všetkým, ktorí ste tak skvele zareagovali a veríme, že vám tričká, vankúšiky a hrnčeky, budú verne slúžiť, až sa im ucho neodtrhne.


Hotové vankúšiky