Niečo o nás
 
Vitajte na podstránke celej našej svorky. Tu sa našlo miestečko pre každého z nás, obyvateľov Brlohu.

1. Vlado alias Tatino alias Chlpatá obluda

Tak toto som ja. Oficiálny zástupca našej svorky a jej teoretický vodca.

Mojou hlavnou záľubou je všetko chlpaté (čiže príroda) vrátane niektorých členov našeho rodinného kolektívu. Táto úchylka mala v mojom živote niekoľko vážnych dôsledkov. Okrem toho, že (keď bol na to čas) som bol trampom, keď som v cca. 18 rokoch začal samostatne rozmýšľať, stal som ochranárom. To znamená, že som sa začal stýkať s podivnými indivíduami, ktoré robia zadarmo, často za vlastné peniaze, veci ako ochrana stromov či záchrana dreveníc. S týmito skvelými ľuďmi v ZO 6 SZOPK a na Mestskom výbore SZOPK som strávil mnohé brigády. Rodinné povinnosti síce trochu uťali túto moju oblasť záujmu, ale v srdci mi zostala.

Vďaka ochranárstvu som sa aj s Megi dostal na civilnú službu na mlyny v Kvačianskej doline. Zápisky zo zimy strávenej v drevenici mimo civilizácie nájdete v Zápiskoch z mlyna.

Dnes som členom lokálneho občianskeho združenia Natura Rusovce, jednou z našich aktivít je snaha pohnúť trochu krásnym historickým rusovským parkom. Stránky projektu, ktorý bol práve o tom, nájdete tu: www.rusovskypark.sk

Čo ma dnes ešte charakterizuje, je to, že som v cca. 20 rokoch prestal veriť rozprávkam o materialistickom založení sveta a stal som sa vďaka Božiemu osobnému osloveniu kresťanom. Dnes síce vidím veci v širších súvislostiach a silne vnímam paradoxný charakter pravdy, tento prvotný zážitok však zmazať nemôžem. Pravidelne navštevujeme Cirkev Bratskú v Bratislave, miesto slobody a múdrosti.

Toto som ja!
Tlaaaaaaač! Výnimočne vyzerám aj normálne No comment
2. Megi alias Mamina alias Chlpatá potvora

Moja žena najlepšia zo všetkých.

Okrem Robina, Ronji a samozrejme mňa je jej najväčšou záľubou vylihovanie v posteli, ktorého sa jej v posledných rokoch veľa nedostáva. Úchylku ohľadom náklonnosti ku všetkému chlpatému so mnou zdieľa (nakoniec, pozrite sa na môj výzor). Prešli sme spolu mnohé lesy a údolia - a mnohé ešte prejdeme :-).

Megi, aby prežila (maminy na materskej vedia, o čom hovorím), okrem vedenia programu pre Robinka robí po večeroch a nociach aj niečo hmatateľné: keramiku. Jej výrobky môžete vidieť na jej stránkach - megi.mokranovci.net.

Moja žena!
Tak toto je moja žena. Takto chodí relaxovať. A vážne netuší, že som sem zaradil túto fotku :-).
3. Ronja alias Veľká potvora
Ronja má v momente písania tejto stránky 6 rokov a teší sa do školy. Najradšej visí na tatinovi, tulí sa s mačičkami, ktoré sú asi jej najväčšou záľubou a ešte veľmi rada kreslí. Ak k nám prídete na návštevu, nezbavíte sa jej. Rozprávať prestáva pravidelne asi 5 minút po zaspatí.
Kupodivu sa to aj dá počúvať Princezná Ak sa vám zdá, že robí domáce úlohy, tak sa mýlite
4. Robin alias Malá potvora
Celé tieto stránky sú venované Robinkovi, takže tu netreba veľa písať. Najšpeciálnejší člen našej svorky, okolo ktorého sa točí celý náš život.
Robinovi špeciálni dobrovoľníci
Huš Bonifác Tento je (chudáčik) bez mena
5. Barí
Najchlpatejší a najsympatickejší obyvateľ Brlohu už dnes nie je medzi nami. Pochovali sme ho priamo na Silvestra 2006. Až na to, že sa nevedel zniesť s našimi mačičkami, to bol dobrák, ktorý by ani muche neublížil. Aj keď už bol starý pán (narodil sa vo februári 1992), niekedy sa správal ako malé šteňa.
6. Čita, Tuláčka a Bilbo
Najväčšie potvory v našom domčeku, Bilbo zároveň ako jediný z nás je rodený Rusovčan. Čita (na obrázku vpredu) je naša zaslúžilá mačka. Je inteligentná a najväčšia potvora. Tuláčka (mourovatá) si nás osvojila, keď ešte bola šteniatko - našla si nás mňaučiac na streche vedľajšieho opusteného domu a odvtedy je členkou rodiny. Jej najväčšou schopnosťou je tváriť sa úboho, takže jej občas hovoríme Kňúračka. A Bilbo, jej syn, je najhlúpejší, ale zato je prítulný. Úprimne sa s Čitou nemajú radi, takže to u nás občas vyzerá ako na mačacích zápasoch.